HAKKIMIZDA

ÇEVRE DOSTU KENTLER ZİRVESİ Hakkında

ALTIN KENTLER DERNEĞİ

 

Uluslararası Altın Kentler Derneği; pek çok sektörden  toplum gönüllülerinin bir araya gelerek 2018 yılında kurduğu; ülkemizde insan hayatının yaşam kalitesini arttıran ve şehirlerin tüm alanlarda gelişmesi için projeler üreten, pek çok alanlarda farkındalık yaratan etkinlikleri ile toplumsal bilinç oluşturan bu yönüyle de kuruluş amacına hizmet eden kamu yararı gözeten ülkemizin önemli sivil toplum örgütüdür.
 
Derneğimiz faaliyetlerini yürütmek üzere başta üniversiteler olmak üzere pek çok sektörden çeşitli kurumlarla geliştirdiği iş birliktelikleri ülkemizde ihtiyaç duyulan tüm alanlarda faaliyetler yapmakta, hayata geçirdiği  projelerde toplumun her kesimini kapsayan ve kuşatan tüm düşünce görüşlere saygılı tam bağımsız bir anlayışla çalışmalarını yürütmektedir.
 
Derneğimiz aynı zamanda ülkemizin tarihten gelen kültürel zenginliğine, örf adet geleneklerine ve kültür mirasına sahip çıkarak geleceğin yaşanabilir sağlıklı özgün kimlikli şehirlerini oluşturmak üzere bu günden öngörü sağlayan etkinlikler düzenleyerek toplum nezdinde farkındalık yaratmakta devletimizin ve yerel yönetimlerin yaptığı ülkemizin geleceğine katkı sağlayan çalışmalara sivil toplum örgütü olarak destek olmaktadır.
 
Ulusal ve uluslararası etkinlik yaptığımız konu başlıklarını saymak gerekirse, Eğitim, Sağlık, Afet ve Acil Durum Yönetimi, Çevre Yönetimi,Kimlikli Şehirler, Kent Ekonomisi ve Yerel Kalkınma, Akıllı Şehirler, Yapay Zeka, Yeni Medya, Digital Dönüşüm, Göç ve Yyum, Kültür ve Sanat,  vb konular bulunmaktadır.
 
Özellikle gönüllü olarak ülkemizin uluslararası arenada tanınmasına kentlerimizin kültürel özellikleri ile markalaşmasına düzenlediği etkinliklerle doğrudan katkı sunmakta ve lobi faaliyetleri yürütmektedir.
 
Derneğimiz faaliyetlerini gerçekleştirmek için T.C. dernekler kanununda belirtilen üyelik koşullarını taşıyan, toplumun her kesiminden gönüllü yeni üye kayıtlarına büyük önem vermekte olup, her geçen gün üye sayısı hızla büyümeye  devam etmektedir.